İkinci El Konteynerimi Nereye Satarım?

Elimizde 100’den Fazla İkinci El Konteyner Var, Ne Yapmalıyım?

İnşaat şantiyemizde 100den fazla konteynerimiz var. İnşaatımız bitmek üzere. Elimizdeki konteynerlerin kimisi iyi durumda kimisi iyice yıpranmış durumda. Bu konteynerlerin hepsini şantiyeden taşımak zorundayım. 100 tane konteyneri depolamak için geniş bir arazi kiralamaya ihtiyacım var.

100 Konteyner İçin Ne Kadar Araziye İhtiyacım Var?

Şantiye konteynerlerinin büyük kısmı 3x7m ebatlarındaki standart konteyner ebatındadır. Bu ebatta 21m’ye tekabül etmektedir. 100 x 21 m2= 2100 m2’lik yani 2.5 dönüm bir arsa kiralamaya ihtiyacınız olmaktadır. Fakat konteynerler zarar görmeyecek şekilde en fazla üst üste 2’şer adet olarak istiflenebilinmektedir. 3. konteyner diğer konteynerleri ezmektedir. Şantiyelerde konteynerler birbirini ezmesin diye destek profilleri ile sağlamlaştırıldığı için daha fazla istiflenir. Ama destek profili olmadan 2den fazla üst üste konulmaz.

Eğer 2şer adet istifleseniz bile en az 1,5 dönüm arazi kiralamaya ihtiyacınız var. İstanbul yada Marmara çevresindeki şehirlerde 1,5 dönüm arazi kiralamak ortalama aylık 5000 TL kira ödemenize sebep olur. Buda 2. el konteyneri satmak isteseniz 2 konteyner parasına denk gelen bir tutar. Yani 1 yıl kiralasanız 24 adet konteyner parası ödersiniz.

İkinciel şantiye konteynerleri
İkinci el şantiye konteynerleri

Konteyner Nakliyesi Ne Kadar Tutar?

Konteynerler büyük cüssesi yüzünden çok alan kaplamaktadırlar haliyle. Standart bir tıra maksimum 2 adet 3x7m ebatında konteyner sığmaktadır. Bu şartlarda 100 adet konteyneri bir yere nakliye etmek için 50 adet Tır kiralamanız gerekmektedir.

Bir tır nakliyesi ortalama 100 KM’lik bir mesafede günümüz şartlarında ortalama 1000 TL civarı nakliye ücreti almaktadırlar. Yani bu da demek oluyorki 100 adet ikinci el konteyneri kiraladığınız arsanıza sevk etmek 50 Tır x 1000 TL = 5000 TL’ye denk gelmektedir. Bu da neredeyse konteynerlerinizin değerini 2500 TL olarak baz alsak 5’te bir konteyner fiyatını nakliyeye ödersiniz. İşin içine birde yükleme, indirme için vinç veya forklift ücretide eklenir. Böyle durumlarda fiyatlar oldukça yükselerek artar.

Eğer şantiye konteynerinde tekrar hemen kullanma ihtiyacınız yoksa hemen satmak en kârlı yatırım olacaktır. Aksi durumda taşıma, depolama ve bekletme maliyetleri ile 1 yılda konteynerlerinizin değeri kadar para harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Peki şantiye bittiğinde bu ikinci el konteynerlerimi ne yapmalıyım?

İkinci El Konteynerlerinizi Yuvam Konteyner Satın Alıyor

Yuvam Konteyner Türkiye’nin sayılı konteyner üreticileri arasındadır. Üretiminin yanı sıra zengin ikinci el konteyner stoğu ilede sizlerin her türlü konteyner ihtiyacına cevap vermekmeye çabalamaktadır.

Elinizdeki tüm ikinci el konteynerlerinize talibiz. Siz sadece konteynerlerinizi bize satın, nakliyesini, vinç masrafını, depolama masrafını dert etmeyin. Konteynerlerinizi gelip yerinde inceliyoruz ve fiyat pazarlığından sonra anlaştığımız biçimde paranızı size ödüyoruz ve tüm nakliye ile yükleme masraflarını karşılayarak konteynerlerinizi adresinizden alarak sizleri ek masraflardan kurtarıyoruz. Böylece konteynerlerle işiniz biter bitmez satarak ayrı bir kazanç sağlıyorsunuz.

Hemen bizi arayın, ikinci el konteynerlerinizi hemen satın alalım!